ВІРТУАЛЬНІ ТА ФІЗИЧНІ РЕСУРСИ В КОРИСТУВАННЯ
послуги Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів
StaaS
(Storage as a Service)
Надання в користування дискового простору в загальному, екранованому або окремому екранованому залі
хостинг дискового простору спрямований на зберігання та управління файлами та даними
IaaS
(Infrastructure as a Service)
Надання в користування обчислювальних ресурсів в загальному, екранованому або окремому екранованому залі
хостинг обчислювальних ресурсів з можливістю віртуальної оренди серверів та обчислювальних потужностей
VPS
(Virtual Private Server)
Надання в користування віртуального сервера
хостинг віртуального сервера з власними виділеними ресурсами та адміністративним доступом для керування
Dedicated Server Hosting
Надання в користування окремого фізичного сервера
хостинг з повним доступом до фізичного сервера, всі ресурси та конфігураційні можливості якого призначенні виключно для конкретного користувача
Що таке віртуальні та фізичні ресурси?
Фізичні ресурси:
Це конкретне обладнання, таке як процесори, оперативна пам'ять (RAM), жорсткі диски і мережеві ресурси, яке фізично існує на сервері чи комп'ютері. Фізичні ресурси є реальними компонентами обладнання, які надають обчислювальну потужність та забезпечують фізичні можливості для виконання задач.
Віртуальні ресурси:
Це створені програмно або віртуальні шари, які використовують фізичні ресурси для створення окремих ізольованих обчислювальних середовищ. Віртуальні ресурси можуть включати віртуальні машини (VM), віртуальні приватні сервери (VPS) або інші віртуальні середовища, які дозволяють використовувати фізичні ресурси більш ефективно.
Наприклад, у віртуальному сервері (VPS) фізичний сервер може бути розділений на кілька віртуальних машин, кожна з яких отримує свій віртуальний набір ресурсів, таких як процесорний час і оперативна пам'ять. Це дозволяє кільком користувачам використовувати один фізичний сервер, зберігаючи при цьому ізоляцію інформації та ресурсів між віртуальними машинами.
Кому і для чого потрібні віртуальні та/або фізичні ресурси в користування?
Використання віртуальних та фізичних ресурсів дозволяє отримувати доступ до потужностей обчислювальної та мережевої інфраструктури без необхідності власної закупівлі обладнання. Це безумовно сприяє ефективності використання обчислювальних потужностей, гнучкій масштабованості і оптимізації витрат для широкого спектру користувачів, зокрема підприємства, розробники ПЗ та веб-додатків, ІТ-компанії, індивідуальні користувачі, державні установи та організації.
Переваги користуванням фізичними та віртуальними ресурсами
у Національному Центрі резервування
Інфраструктура:
Використання систем резервного та безперебійного живлення, систем контролю температури та охолодження, дотримання суворих вимог протипожежної безпеки, моніторинг параметрів роботи обладнання та інфраструктури і оперативного реагування.
Фізична безпека:
Завдяки стратегічному розташуванню, центри обробки даних Національного центру надійно захищені від негативного впливу навколишнього середовища, стихійних лих, можливих ворожих обстрілів, тощо.
Реалізовано суворий контроль доступу, шифрування, бекапи, створені територіально відокремлені єдині основний та резервний захищені ЦОД.
Масштабованість:
Розроблені з урахуванням потенційного зростання обсягів даних, сервери мають модульну структуру, яка дозволяє додавати нові сервери або збільшувати сховища даних, у разі необхідності, та спеціальний мобільний пересувний рухомий комплекс.
Технічна підтримка:
Технічна підтримка для швидкого вирішення можливих питань та забезпечення стабільної роботи обладнання.
Сучасна технічна база:
Використання передових технологій та обладнання для забезпечення сучасної технічної бази центрів обробки даних.